Gry planszowe

Krakowskie Spotkanie z Grami Planszowymi Nowa Gralicja.


Autor: Redakcja | Opublikowany 28 listopada 2013 o 10:11 |

Wszystkch z Krakowa o kolic serdecznie zapraszamy na siódmą edycję Nowej Gralicji. Jest to wydarzenie promujące gry planszowe jako rozrywkę dla całej rodziny. Poniżej kilka słów od organizatora.

Impreza ta odbędzie się w Zespole Szkół Salezjańskich (os. Piastów 34) w dniach 30 listopada– 1 grudnia 2013 (weekend). Organizatorami wydarzenia są Zespół Szkół Salezjańskich, Fundacja „Historia Vita” oraz Robert Jaskuła, właściciel sklepu Dragonus.

Nowa Gralicja będzie miała formę dużej wypożyczalni gier planszowych, gdzie każdy może przyjść, za darmo wypożyczyć grę i zagrać w nią. Ma to być weekend spędzony z grami planszowymi, propagujący tę może już nieco zapomnianą formę rozrywki.

Nowa Gralicja ma być imprezą promującą gry planszowe wśród młodych ludzi oraz ich rodzin. Konwent ma charakter otwarty, mile widziani będą wszyscy chętni – gracze z każdego przedziału wiekowego. Najmłodsi uczestnicy mogą bawić się z rodzicami lub uczestniczyć w zabawach przeznaczonych specjalnie dla nich pod okiem kadry Nowej Gralicji. W tym czasie ich rodzice mogą sami zagrać w wybraną przez siebie grę.

Nie jest to pierwsza edycja Nowej Gralicji. W poprzednich latach odbyło się już sześć spotkań, które cieszyły się szerokim zainteresowaniem – w sumie odwiedziło nad ponad 3000 uczestników. Dzięki zdobytym doświadczeniom Nowa Gralicja cały czas się udoskonala. Na najbliższej edycji dostępnych będzie ponad 300 tytułów – znajdzie się coś zarówno dla graczy początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Nowicjusze nie muszą się martwić, w czasie imprezy wolontariusze będą objaśniać zasady wielu gier.

TERMIN: 30 listopada – 1 grudnia 2013 
MIEJSCE: Zespół Szkół Salezjańskich w Krakowie, os. Piastów 34
GODZINY OTWARCIA: Sobota godz. 11.00-19.00; Niedziela godz. 10.00-17.00
WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji na stronie www
Kontakt: [email protected]

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie