Category object (2)

Entry object (395)


Autor: Redakcja | Opublikowany 15 kwietnia 2017 o 09:04 |

TOP 10 ATRAKCJI 

Największy festiwal popkulturalny w Polsce. Comic Con Warsaw tworzony jest z myślą o wielbicielach komiksów, książek, seriali, filmów i gier. Oto atrakcj:

  1. Strefa Gwiazd

Jedna z pierwszych w Polsce, a na pewno największa, strefa gwiazd, w której pojawią się aktorzy z seriali takich jak Gra o tron czy Wikingowie. To niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się oko w oko z ulubionym aktorem lub aktorką, zadać pytanie i porozmawiać na dowolny temat. W specjalnie przygotowanej strefie uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia autografów i zrobienia sobie zdjęć z gwiazdami.

2. Festiwal Cosplay

Cosplay polega na przebraniu się za konkretną postać z gry, serialu, komiksu czy książki. Cosplay to nie tylko noszenie perfekcyjnie wykonanego kostiumu, ale też odgrywanie scenek, by jak najwierniej odwzorować zachowanie postaci. Dla publiczności jest to niezwykle widowiskowy show. Szczególnie w tak bogatej oprawie – na wydarzeniu spotkacie najbardziej znanych cosplayerów z Polski i Europy! To będzie wspaniała okazja, by ich poznać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz porozmawiać o tej niezwykłej pasji.

3.Strefa Gry o Tron

Gra o Tron to dziś jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Jego sukces obudził w wielu zainteresowanie sagą fantasy. Świat Pieśni lodu i ognia jest dziś równie znany, co Śródziemie. Odpowiadając na tę popularność, przygotowujemy dla was strefę GoT. Oprócz spotkania z gwiazdami serialu chcemy umożliwić wam wejście w świat Gry o Tron. Odtwarzamy obóz Nocnej Straży, stojącej między zamieszkanym światem, a straszliwym zagrożeniem ze strony Innych. W obozie będzie można przekonać się na własnej skórze, jak to jest, zostać członkiem Nocnej Straży. Obozowisko składać się będzie z namiotów rycerskich z wyposażeniem i doświadczonych animatorów.

4. Wikingowie

Wikingowie to motyw od zawsze popularny w popkulturze. Kojarzą się nam z dzikim męstwem, szaloną odwagą i wojownikami, których bał się każdy, kto stanął na ich drodze. Dziś, dzięki serialowi, powracają do naszej świadomości.

Imponujący obóz brodatych wikingów – ludzi z bractwa rycerskiego odtwarzającego czasy wczesnego średniowiecza. Obóz składać się będzie z szeregu namiotów wikińskich, ludzi w historycznych strojach, uzbrojonych w historyczną broń i zbroje. W tym obozie poza turniejem łuczniczym, będzie można się dowiedzieć, jak żyli ludzie w tych czasach, jakimi rzemiosłami się zajmowali, posłuchać sag i historii.

5. Rzuć kostką

Lubisz gry planszowe? Nigdy nie grałeś, ale chciałbyś spróbować? Będzie ku temu wspaniała okazja! Rzuć kostką i wejdź w świat gier bez prądu. Uczestnicy w miłej atmosferze będą mogli wspólnie zagrać zarówno w najnowsze, jak i w klasyczne gry. Prezentacje, pokazy i testy przybliżą najnowsze projekty związane z grami i dadzą szansę, by pograć przedpremierowo. Odbędą się też liczne turnieje i konkursy z nagrodami, w których uczestniczyć może każdy chętny.

6. LEGO – Zbudujmy to!

Uwielbiasz składać konstrukcje z klocków lego? Chcesz zobaczyć, jakie niesamowite rzeczy można z nich stworzyć? Na Comic Con to pokażemy! Nasz partner, Stowarzyszenie „Zbudujmy to!”, jest zrzeszeniem fanów klocków LEGO, propagującym hobby polegające na twórczym spędzaniu wolnego czasu przy konstruowaniu z klocków LEGO budynków, budowli, urządzeń, pojazdów, postaci i wielu innych konstrukcji, a także rozpowszechnianiu tego rodzaju hobby. Atrakcja przeznaczona jest dla odwiedzających w każdym wieku. Nie ma żadnych ograniczeń!

7. Comic Con Kids

Comic Con otwarty także dla dzieci. Chcemy, by na naszym wydarzeniu dzieci mogły bawić się równie dobrze, jak dorośli, a także by dorośli mogli zostawić swoje dzieci pod profesjonalną opieką i w pełni korzystać z innych atrakcji. Dzieci otrzymają pełną i profesjonalną opiekę pedagogów i opiekunów oraz liczne atrakcje, które przykują ich uwagę.

8. Moc atrakcji

Comic Con to nie tylko spotkania, prelekcje, panele czy wystawy. Cała impreza będzie dla każdego aktywną atrakcją! Spodziewaj się niespodziewanego i wiedz, że atrakcje czają się wszędzie! Bądź gotów na scenki rodzajowe odgrywane wśród publiczności. U nas możesz zostać napadnięty przez wampirzych renegatów, ale spokojnie – superbohaterowie wystąpią w twojej obronie! Postacie z ulubionych filmów, seriali i książek będą cały czas pojawiać się na terenie imprezy! Bądź czujny i (nie) daj się zaskoczyć.

9. Pomóż nam pomagać!

Comic Con to zabawa i rozrywka, ale nie tylko. Chcemy, by to wydarzenie służyło innym, by dzięki niemu można było pomagać! Ale bez was to się nie uda.

Nawiązaliśmy współpracę z fundacją DKMS, która od wielu lat w wielu państwach świata pomaga chorym. Budując bazę danych dawców szpiku, pomagają chorym na białaczkę. Jednak żeby dalej mogli pomagać, konieczne jest, by baza potencjalnych dawców rosła i rosła. Odwiedź stoisko fundacji DKMS  i zarejestruj się jako dawca krwi. To nie boli!

10. Aleja Nauki

Naukę można i powinno się przedstawiać prosto i atrakcyjnie. Wiemy, jak popularne są dziś  blogi popularnonaukowe, dlatego na Warsaw Comic Con zaprosiliśmy blogerów i naukowców. Poznacie ciekawostki naukowe, zostaną obalone mity i dowiecie się, co w trawie piszczy!

Maraton Filmowy 

Maraton odbędzie się już 28. kwietnia, w CZTERECH warszawskich Multikinach JEDNOCZEŚNIE: Złote Tarasy, Wola Park, Ursynów oraz Targówek.

Wstęp dla posiadaczy biletów na @Warsaw Comic Con i @ Good Game Expo oczywiście CAŁKOWICIE DARMOWY!

ComicConowy Nocny Maraton Filmowy to idealna okazja, by poznać nowych, fascynujących ludzi.

Oprócz pokazów filmowych oraz serialowych, przewidywane są liczne atrakcje oraz konkursy z nagrodami.

 A oto projekcje, jakie dla Was przygotowano:

I sala: Trylogia „Niezgodna” - Niezgodna, Zbuntowana, Wierna.

II sala: Filmy Monolith - Power Rangers, Hardcore Henry, Nerve.

III sala: Serial „Legion” - wszystkie 8 odcinków 1. sezonu.

IV sala: “The Walking Dead” - finałowe 8 odcinków 7. sezonu.

Zapraszajcie znajomych - im  więcej, tym weselej!

Konkursy sceniczny i online

Główną osią strefy cosplay jest wielki konkurs sceniczny. Każdy z uczestników rywalizacji bierze wcześniej udział w rundzie jury, czyli indywidualnym spotkaniu z sędziami, podczas którego jego kostium oglądany jest z bliska. Wieczorem niezwykłe show pełne świateł oraz opowieści, podczas którego cosplayerzy zaprezentują swoje kostiumy przed publicznością. Gospodarzem wieczoru będzie znany pisarz, Jakub Ćwiek. Jest o co walczyć, bo na zwycięzców Warsaw Comic Con czeka najwyższa z puli nagród w Polsce: 11 tysięcy złotych w gotówce. 5.000 zł za Grand Prix oraz po 1.500 zł za najlepszy cosplay, projekt własny, prezentację grupową oraz prezentację solo.

Dla tych, którzy nie przepadają za prezentowaniem się na scenie, a stroje tworzą do sesji zdjęciowych, przygotowano konkurs online na fanpageWarsaw Comic Con. Wyróżnione zostaną fotografie z największą liczbą polubień, ale nagrody profesjonalne jury przyzna prezentacjom o najlepszej jakości zarówno zdjęcia, jak i kostiumu.

 

Goście

Ambasadorami wydarzenia zostały cosplayerki, które uczyniły z pasji zawód lub zyskały uznanie, zdobywając międzynarodowe nagrody bądź współpracując z czołowymi markami gamingowymi. Profesjonalne i zdolne, nie tylko zajmą się oceną konkursów kostiumowych, ale też będą prowadziły warsztaty oraz prelekcje, ucząc tajników cosplayu. Na Warsaw Comic Con spotkacie:

  • Issabel w swoich kostiumach zwiedziła pół Europy. Oficjalna cosplayerka gry Overwatch. Ambasadorka jednej z lig e-sportowych. Występuje na eventach branżowych pod szyldem największych wydawców gier, takich jak Blizzard, Ubisoft, EA Games, Riot, CDP.pl. Zajmowała podium w krajowych i zagranicznych konkursach, w tym na IEM-ie, Dreamhacku, Gamescomie.
  • Shappi jest zdobywczynią tytułu Cosplay World Masters 2014 w Portugalii. Mistrzyni Europy w kategorii solo European Cosplay Gathering, Paryż 2013. Dwukrotnie reprezentowała Polskę podczas mistrzostw Eurocosplay w Londynie. Najlepsza cosplayerka Intel Extreme Masters 2014. To specjalistka od skrzydeł, zbroi i termoplastyki.
  • Idragonss skupia się na tworzeniu kostiumów z gier, które lubi, co skutkuje współpracą przy licznych projektach związanych z Wiedźminem 3 oraz Gwintem Online. Obecna w kalendarzu cosplayerskim Clash of Beauties. Zajmuje się również modelingiem oraz fotografią.
  • Violet reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy w Londynie. Jest zawodową propmakerką, co oznacza, że tworzy na zamówienie stroje oraz rekwizyty. Współpracuje z firmami gamingowymi, często w duecie z Issabel. Ze swoimi cosplayami jeździ od Bratysławy po Stambuł

Wystawy i prelekcje

            Między pierwszym a czwartym czerwca w Nadarzynie koło Warszawy będzie można również wziąć udział w prelekcjach, warsztatach oraz pokazach związanych z tworzeniem kostiumów. Program przeznaczony jest tak dla doświadczonych, jak też osób zupełnie nowych w świecie cosplayu.

Po swojej wystawie, złożonej z kilkunastu kreacji księżniczki Amidali z Gwiezdnych Wojen, oprowadzi wszystkich Aldona Talarczyk. To okazja nie tylko do poznania zasad, jakimi kierowano się, projektując międzygalaktyczną modę, ale przede wszystkim obejrzenia z bliska — a nawet dotknięcia! — oryginalnych tkanin, tysięcy haftów i milionów koralików, które składają się na jedną z największych ikon filmowej fantastyki.

Na uczestników czeka również charakteryzacja, wyginanie termoplastów oraz pianek, układanie peruk oraz zgłębianie tajników modelingu i współpracy z rynkiem gier elektronicznych. Strefa Cosplay Warsaw Comic Con nastawiona jest na inspirowanie i odkrywanie pasji.

 

Strona www: www.warsawcomiccon.pl

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/ComicConWarsaw

Strona Cosplay z opisami : http://warsawcomiccon.pl/program-imprezy/cosplay/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/339494703098770/

Konkurs online na facebooku: https://www.facebook.com/pg/ComicConWarsaw/photos/?tab=album&album_id=654623658066179

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie