Category object (2)

Entry object (428)


Autor: Redakcja | Opublikowany 20 sierpnia 2017 o 00:08 |

Polcon 2017 to nie tylko mnóstwo atrakcji stricte fantastycznych. Bardzo ważną częścią tegorocznego konwentu będą wydarzenia toczące się na głównej scenie festiwalowej oraz w sali widowiskowej ACK „Chatka Żaka”. Oto tylko niektóre z nich...

Kiedy już zmęczą Was prelekcje, kiedy zagracie już we wszystkie planszówki, albo kiedy po prostu będziecie mieli po prostu ochotę na chwile odprężenia przy muzyce lub występach kabaretowych, wpadnijcie pod scenę Polconu. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić.

Na polconowej scenie zaprezentują się muzycy reprezentujący różne style muzyczne. Pojawią się zespoły grające szeroko rozumiany folk, czyli Ethnopolia i Ursa, electrorock i nu metal (6 Billion Mirrors), połączenie klasyki z elektroniką (Transilvia) czy muzykę dawną (Odpust Zupełny). Ethnopolię tworzą artyści inspirujący się muzyką etniczną z całego świata, nie tylko występując na scenie, ale i organizując spontaniczne jam sessions. Zespół Ursa tworząc swoją muzykę sięga po dźwięki muzyki ludowej zarówno ze wschodu jak i z zachodu. Grają na instrumentach z czterech stron świata. Transilvia składa się z czterech dziewczyn, a ich instrumentarium tworzą dwa pianina i dwie wiolonczele, których dźwięki, przepuszczone przez elektroniczne syntetyzatory i niezwykły, urzekający wokal dotkną najczulszych strun Waszej wrażliwości muzycznej.

Młody lubelski zespół 6 Bilions Mirrors gra rocka oraz synth i nu metal, nie mając w swoim składzie, dość nietypowo, gitarzysty. W tematyce swoich utworów poruszają nie tylko problemy dnia codziennego, ale poruszają się też po meandrach filozofii. Na scenie Polconu zaprezentuje się również Odpust Zupełny, zespół wykonujący muzykę dworską, pieśni trubadurów i truwerów, zarówno te wzniosłe, jak i te bardziej „imprezowe”. Nie ograniczają się tylko do odtwarzania rozrywki dla elit, wykonując również twórczość dawnych skomorochów i rybałtów, zabawiających ludzi na jarmarkach i festynach.

Na polconowej scenie zaprezentuje się również duet komediowo-muzyczny „On i On”. Krzysiek i Darek, najbardziej znani z utrzymującej się przez wiele tygodni na „Lubliście” „Owocowej piosenki”, inspirują się w swojej twórczości m.in. działalnością „Flight of the Concords” czy Jona Lajoje. Do łez rozśmieszy Was również lubelski kabaret Smile. Ten założony w 2003 w Lublinie zdobywca nagrody publiczności na PaCe 2008 nie raz udowodnił, że na swojej robocie zna się jak mało Nie możecie również odpuścić sobie występu iluzjonisty Michała Zaorskiego, którego pełne humoru show pozwoli doświadczyć Wam niemożliwego.

Na deskach polconowej sceny pojawią się również modelki i modele podczas pokazów mody gotyckiej i alternatywnej, a także także cała plejada fantastycznie utalentowanych osób podczas konkursu talentów. W okolicach sceny podziwiać będziemy mogli występy grupy RATZ BMX.

Podczas Polconu 2017 odbędą się dwa wydarzenia, których nie możecie opuścić. Pierwszym z nich będzie Gala nagrody im. Janusza A. Zajdla, podczas której wręczone zostaną, jak co roku, nagrody w dwóch kategoriach: najlepsze opowiadanie i najlepsza powieść. Drugim z nich będzie świętowanie 35-lecia „Fantastyki”, pisma, bez którego polska fantastyka na pewno nie byłaby w tym miejscu w którym jest. Jak zapewniają organizatorzy, tort i szampan to najmniej ważne, choć na pewno przyjemne, powody, aby świętować z redakcją. 

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie