Category object (68)

Entry object (457)


Autor: Redakcja | Opublikowany 31 maja 2019 o 08:05 |

Wiele wskazuje na to, że studio Larian właśnie przekazało nam wyjątkowo dobrą wiadomość. I to w dość wyszukany sposób!

Na stronie studia Larian pojawiło się tajemnicze logo przedstawiające symbol cyfry 3. Dla osób znających twórczość tej firmy, od razu pierwszym skojarzeniem była kolejna odsłona świetnej serii gier Divinity: Original Sin, która otrzymała bardzo wysokie oceny i uważana jest za najlepszą serię komputerowych RPG mijającej dekady.

Jakże wielkie musiało być zaskoczenie dociekliwych internautów, gdy odkryli, że nie musi wcale chodzić o trzecią część Divinity, a właśnie o kontynuację znanej wszystkim serii Baldur's Gate.

Informacja ta nie była łatwa do odnalezienia. Animacja znajdująca się na stronie głównej Larian jest zwykłym plikiem wideo w formacie mp4. Jeżeli pobierzecie materiał i otworzycie w edytorze tekstowym, w linijce 5678 znajdziecie informację, że plik graficzny symbolu "III" nazywa się... "BaldursGate_logo_III_retouched.png". W pliku znaleźć też można adnotację o zastrzeżonych prawach autorskich do znaku dla Wizards of the Coast oraz Larian Studios. Szczegóły znajdziecie we wpisie Twitterowym użytkownika Kunkken.

W pliku ukryta jest też tekstowa warstwa z Photoshopa o trści: "GATHER YOUR PARTY". 

Wiele wskazuje zatem na to, że już wkrótce usłyszymy o nowej odsłonie przygód z Wrót Baldura.

Co ciekawe, ta informacja zgrała się całkiem nieźle z ogłoszonym niedawno nowym dodatkiem do Dungeons&Dragons. We wrześniu na rynku ma pojawić się kampania Baldur’s Gate: Descent Into Avernus. Będzie to wyraźny krok wydawców D&D w kierunku Wrót Baldura i Wybrzeża Zaginionych Mieczy.

Czy zasugerowana przez Larian kolejna odsłona Baldur's Gate będzie w jakikolwiek sposób nawiązywać do tej kampanii lub korzystać w mechaniki piątej edycji D&D? Na odpowiedzi przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Ale zdecydowanie warto uzbroić się w cierpliwość. Larian wyprodukowało największe hity RPG-owe minionego dziesięciolecia. Być może nawiązując do hitów lat 90, wkrótce rozpoczną kolejną dekadę na podium. 

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie