Fantastyczna Telewizja

Raport Obieżyświata to telewizja internetowa przybliżająca ciekawe wydarzenia i publikacje związane z fantastyką. W każdym z programów poruszane są tematy, które mogą zaciekawić zarówno osoby od lat interesujące się fantasy i science fiction jak i nowicjuszy.

Naszym celem jest uzupełnienie polskiej sceny fantastycznej o brakujący materiał audio-wizualny. Poprzez współpracę z licznymi portalami i wydarzeniami pragniemy dotrzeć do możliwie jak największej liczby widzów.

Ekipa z doświadczeniem

Projekt telewizji ruszył wiosną 2011 roku. Na początku wydaliśmy trzy odcinki pilotażowe, a od jesieni Raport Obieżyświata ukazuje się regularnie co dwa tygodnie zyskując coraz większą popularność. W międzyczasie pojawiła się seria „Raport w terenie”, która jako jedyna relacjonowała na bieżąco największe polskie konwenty takie jak Pyrkon i Polcon. Już w trakcie trwania konwentu komentowaliśmy bieżące atrakcje oraz wydarzenia i publikowaliśmy materiały na naszej stronie internetowej, toteż osoby nieobecne lub mające dopiero się pojawić na wydarzeniu, mogły je wciąż śledzić.

Prowadzący programWychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom naszych widzów od lata 2012 roku wprowadziliśmy na naszym kanale nowe serie tematyczne.

„Kurs na Konwent” to cykl poświęcony relacjom z imprez. Widzowie znajdą w nim informacje o przebiegu wydarzenia, wywiady z organizatorami i uczestnikami, ujęcia z wybranych punktów oraz opinie prowadzących. Wysokim walorem tej serii jest szybkość jej publikacji. Zwykle odcinek pojawia się dzień lub dwa po wydarzeniu, dzięki czemu dociera do szerszego grona odbiorców i pozwala także organizatorom na lepsze zaprezentowanie się widzom.

„Na Marginesie” jest drugim cyklem tematycznym uruchomionym w połowie wakacji, w którym prezentujemy recenzje książek fantastycznych w formacie zbliżonym do wideobloga, jednak wciąż wzbogaconego profesjonalną oprawą.

Jesteśmy w centrum wydarzeń

Krakon 2011Wiemy, że trendy fantastów najlepiej badać bezpośrednio – na konwentach. Dlatego staramy się być tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Odwiedzamy nie tylko największe imprezy w Polsce, ale także te mniejsze, o zasięgu regionalnym. W ciągu ostatniego roku objęliśmy patronatem medialnym kilkanaście wydarzeń w tym między innymi:

  • Pyrkon
  • Polcon
  • Falkon
  • Orkon
  • Krakowskie Dni z Grami Fabularnymi - Lajconik
  • Trzecie Chrzanowskie Dni Fantastyki

Oprócz przedstawionej wcześniej serii „Raport w terenie” rejestrowaliśmy najciekawsze prelekcje i spotkania autorskie z pisarzami, które później w całości pojawiały się na naszym kanale i osiągały oglądalność wielokrotnie przekraczającą liczbę miejsc na sali w trakcie wydarzenia.

We współpracy z organizatorami wykonywaliśmy materiały z wybranych gali rozdania nagród, pokazów strojów uczestników, konferencji prasowych pisarzy i wielu innych indywidualnych wydarzeń.

Informujemy na bieżąco

Raport Obieżyświata powstał przede wszystkim z myślą o fanach fantastyki. Jako patroni wielu inicjatyw na bieżąco informujemy o wszelkich nowościach za pośrednictwem naszego bloga oraz stron w serwisach społecznościowych.

Firmy i organizacje zainteresowane współpracą i patronatem zachęcamy do kontaktu z nami.