Category object (2)

Entry object (133)


Autor: Redakcja | Opublikowany 28 kwietnia 2013 o 02:04 |

Z wielką przyjemnością informujemy, że na Dniach Fantastyki pojawi się grupa Tryzna, zajmująca się rekonstrukcją kultury średniowiecznej, a w szczególności muzyki dawnej Europy Wschodniej i Północnej.

Ta trójca ze Szczecina – Krzysztof Radew, Karina Nowak i Michał Matynia – jest naprawdę zapalona do muzyki historycznej. Każde z nich gra na wielu instrumentach, chociaż preferuje inny typ – dęte, strunowe, smyczkowe. Samo granie to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Ich prawdziwym atutem są ciągłe badania w tematyce instrumentów historycznych oraz samodzielne próby odtworzenia owych na podstawie rzeźb, rycin i literatury. Nie można też pominąć muzyki własnej kompozycji, oraz tego, co z muzyką się wiąże, czyli tańca – wszystko to nieobce jest Tryźnie.

Dla zainteresowanych zespół poprowadzi dwa typy warsztatów: tańca z muzyką na żywo oraz konstruowania instrumentów, gdzie własnoręcznie będzie można wykonać prosty drewniany instrument muzyczny, a dzięki jego prostej konstrukcji i użyciu łatwo dostępnych narzędzi będziecie mogli ponownie spróbować stworzyć coś takiego w domach. Ponadto przed warsztatami tańców zespół da krótki pokaz swoich umiejętności muzycznych.

Informacje na temat zapisów już wkrótce.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie