Książka

N.K. Jemisin powraca z nową serią fantasy


Autor: Redakcja | Opublikowany 08 stycznia 2014 o 15:01 |

15 stycznia do księgarń trafi „Zabójczy księżyc” - trzymająca w napięciu powieść fantasy, która  przenosi czytelnika w labirynt intryg politycznych. Autorka za pomocą słowa rysuje rzeczywistość, w której walka dobra ze złem nie jest rozumiana jednoznacznie. Świat „Zabójczego księżyca” to miejsce, gdzie „dobro” ma wiele mrocznych odcieni, a „zło” wzbudza współczucie.

"W pustynnym mieście-państwie Gujaareh rządzi spokój. Na tych prastarych ulicach nie dochodzi do przestępstw, nie ma tu miejsca na przemoc. Porządku pilnują kapłani bogini snu, zwani zbieraczami. Zbierają oni sny obywateli, leczą chorych i rannych, prowadzą śniących
w życie wieczne, nie zważając na to, czy śniący się na to zgadzają. Gdy Ehiru – najsławniejszy z miejskich zbieraczy – otrzymuje zlecenie pobrania snów kobiety, przysłanej do Gujaarehu
z misją dyplomatyczną, niespodziewanie dla samego siebie zostaje wciągnięty w spisek, który może doprowadzić całe śniące miasto do wojny."

Inspiracją dla świata wykreowanego w „Zabójczym księżycu” są starożytne imperia, które od zawsze urzekały N.K. Jemisin - „fascynowała mnie egipska magia, która płynnie łączy religię i sztuki medyczne” – tłumaczy autorka w jednym z wywiadów.

Powieści  N.K. Jemisin należą do  najciekawszych odkryć gatunku fantasy ostatnich lat. Jej książki nominowane były do wszystkich najbardziej prestiżowych nagród fantasy, m.in.: nagrody Hugo, Nebula oraz World Fantasy Award.

„Zabójczy księżyc” to pierwsza cześć dwutomowego cyklu. Drugi tom dylogii „Sen o krwi,  Mroczne słońce”, ukaże się w kwietniu 2014 roku.

Źrodło: notatka prasowa

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie