Category object (2)

Entry object (339)


Autor: Redakcja | Opublikowany 20 marca 2016 o 21:03 |

Wprawdzie do samego wydarzenia zostało jeszcze sporo czasu, jednak dla organizatorów to już na teraz przypada bardzo aktywny czas przygotowań. Polcon tym razem pojawi się jako Eurokonferencja. A wszystko to za sprawą bycia częścią projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jaki to tytuł przypadł w udziale Wrocławowi - mieście goszczącym Polcon w tym roku. A oto więcej informacji o całym wydarzeniu:

Polcon – Eurokonferencja 2016 rozpocznie się już niedługo – zaledwie 6 intensywnych miesięcy dzieli nas od sierpnia i tegorocznej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń dla wszystkich miłośników szeroko pojętej kultury i fantastyki. Zaznaczcie na czerwono datę w kalendarzu i szykujcie się na fascynujący weekend w dniach 18-22 sierpnia 2016. Kompleks Hali Stulecia przemieni się w barwne miejsce, które odkryje przed Wami nowe oblicza kultury. Polcon po raz drugi w swojej 31-letniej historii zagości we Wrocławiu – tym razem będzie częścią Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tym samym rośnie liczba powodów do odwiedzenia Hali Stulecia, a każdy kolejny okazuje się ciekawszy zarówno dla przyjezdnych, jak i mieszkańców.

Przede wszystkim tegoroczny Polcon będzie miał charakter iście międzynarodowy. W wyścigu o zorganizowanie Euroconu, wrocławska prezentacja została wsparta przez Petera V. Bretta, Jacka Ketchuma i Edwarda Lee. Wszyscy wymienieni zgodzili się zostać gośćmi specjalnymi imprezy. Starania organizatorów Polconu zostały docenione i wyróżnione. W ten sposób stolica Dolnego Śląska stała się przystankiem Eurokonferencji. Wśród jej gości honorowych znaleźli się pisarz Ian Watson, grafik Chris Achilleos, były prezes Europejskiego Stowarzyszenia Science-fiction David J. Lally oraz silna grupa z Ukrainy reprezentowana przez pisarzy, tłumaczy i redaktorów: Vladimira Arenewa, Sergia Palstuna oraz Sergieya Legeza. To zaledwie czubek góry lodowej, ponieważ tegorocznym hasłem są przede wszystkim fantastyczne światy.

Nie zapominajmy również, że Polcon nie bez powodu jest szczególnym wydarzeniem na mapie wydarzeń w Polsce i stał się częścią literacką Europejskiej Stolicy Kultury. Elementem bez wątpienia wyróżniającym jest prestiżowa nagroda literacka imienia Janusza A. Zajdla.  Uczestnicy festiwalu będą mogli oddać swój głos w dwóch kategoriach: opowiadanie oraz powieść.

Wśród gości honorowych na tegorocznym Polconie znalazła się Maja Lidia Kossakowska (twórca-pisarz), Bogusław Polch (twórca-grafik) odpowiedzialny między innymi za powstanie postaci Funky Kovala, Krzysztof Księski (promotor fantastyki) i Robert Karkoszka (fan). Oprócz tego na konwencie  swoją obecność potwierdzili m.in: Andrzej Sapkowski, Andrzej Ziemiański oraz Rafał Kosik, a lista będzie wydłużać się z każdym dniem.

Program Polconu będzie obfitował w wiele atrakcji, począwszy od filmu, poprzez komiksy, wspomnianą już literaturę, gry planszowe, komputerowe, a nawet zagadnienia naukowe, jak archeologia, psychologia czy fizyka. Punkty programowe oraz same bloki przemyślane zostały tak, aby stworzyć wydarzenie przyjazne całej rodzinie i wszystkim pokoleniom, a sama fantastyka stała się punktem zrzeszającym społeczności.

Jako część Europejskiej Stolicy Kultury 2016 wydarzenie otworzy się na miasto i nie będzie ograniczać jedynie do terenów Hali Stulecia. Więcej informacji o przygotowywanych atrakcjach będziemy ujawniać stopniowo, w miarę zbliżania się do sierpniowej daty wydarzenia. Jest na co czekać! Już teraz zapraszamy do śledzenia strony internetowej Polconu (http://polcon2016.pl/), gdzie pojawiać się będą informacje z pierwszej ręki.

Natomiast już teraz zachęcamy do zapoznania się z systemem przedpłat. Od 1 marca cena wejściówki wynosi 60 zł i będzie systematycznie rosnąć, by osiągnąć wysokość 100 zł od sierpnia i na miejscu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na wydarzenie. 

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie