Konwenty

Fascynujące opowieści o fantastyce w kinie i nie tylko…


Autor: Redakcja | Opublikowany 17 maja 2016 o 14:05 |

Na konwencie gier i fantastyki nie może zabraknąć najważniejszego - arcyciekawych prelekcji z niesamowitymi gośćmi! Geek Expansion w dniach 26-28 sierpia odwiedzi znany i lubiany w fandomie Szymon Żakiewicz aka Simon Zack, pisarz, miłośnik fantastyki w każdej postaci, weteran RPGów i planszówek. Stały bywalec konwentów, profesjonalny prelegent i panelista. Fan Internetu, nowych technologii i social media. Współpracownik i współtwórca wielu fandomowych inicjatyw. Miłośnik kina, książek, filmów złotej ery Hollywood i Errola Flynna. Poprowadzi na konwencie kilka własnych prelekcji:

O "STARYCH FILMACH" - KLASYKA KINA FANTASY I SF XX WIEKU

Obecnie w kinach dominują filmy o superbohaterach i wszelkie przeróbki / kalki dobrze znanych tytułów. Wiek dwudziesty pełen jest prawdziwych perełek kina Fantasy i SF, które każdy szanujący się geek i fantasta znać (kochać) powinien. Simon zabierze was w multimedialną, pełną sentymentu i nostalgii podróż w krainę filmowej magii.

TOP 20 FILMOWYCH POTWORÓW

Powspominajmy słynne horrory, których potworni bohaterowie na zawsze pozostali w mrocznych zakamarkach naszej pamięci. Pełna multimediów prelekcja z moją bardzo subiektywną i z pewnością nie kompletna listą. Koniecznie zawitajcie i pomóżcie ją uzupełnić o waszych faworytów!

FANTASY - 150 LAT MAGII I MIECZA

Sławni pisarze, legendarni bohaterowie, niezapomniane światy. Wszystko co potrzeba, by rozpalić ciekawość i fascynację tym wspaniałym gatunkiem.

ABC MITOLOGII CTHULHU I POSTACI H. P. LOVECRAFTA

Cthulhu i Wielcy Przedwieczni. Dajcie porwać się w stworzoną przez Lovecrafta mitologię! Simon przedstawi Wam ważniejszych mieszkańców jego uniwersum, powie też kilka słów na temat samego pisarza. No i w końcu dowiecie się co znaczy Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn! Miłośników prozy Lovecrafta zapraszamy także do udziału w sesji RPG Call of Cthulhu oraz do zabawy przy grze planszowej Eldritch Horror i Arkham Horror.

RETRO GRANIE NA Geek Expansion 

Od 26 do 28 sierpnia będziecie mieli niepowtarzalną okazję zasiąść do wysłużonych modeli pierwszych konsol telewizyjnych i komputerów osobistych, przy których łamali joysticki wasi ojcowie i starsi bracia. We współpracy z Fundacją Dawne Komputery i Gry organizatorzy przygotowali 12 stanowisk z Atari 2600, Comnodore 64, Amigą 500, NES (w Polsce znany jako Pegasus), Super Nintendo, Nintendo 64 oraz Nintendo GameCube.


Dzięki nim gracze będą mogli spróbować swoich sił przy kultowych tytułach, które przecierały szlaki dla współczesnego rynku gier – Doom, Wolfenstein 3D, Prince of Persia, Super Mario, Donkey Kong, Pac Man, Duck Hunt, Contra. Oprócz tego uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch turniejach: wyścigówki Mario Kart 64 i strzelanki Worms Armageddon!

Więcej o konwencie i atrakcjach dowiecie się ze strony internetowej

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie