Category object (2)

Entry object (434)


Autor: Redakcja | Opublikowany 29 października 2017 o 10:10 |

LARPowy rozkład jazdy już na stronie!

Już można sprawdzić, co larpowego przygotowaliśmy dla Was wraz z naszymi nieocenionymi Twórcami programu. Jest naprawdę ciekawie!
Program LARPów znajdziecie pod www.falkon.co/larpy/

Kolejnymi gośćmi Falkonu 2017 zostali:

Dominika Oramus

Dr hab., profesor Uniwersytetu Warszawskiego, filolog angielski, literaturoznawca. Zajmuje się powieścią współczesną, science fiction i poetyką postmodernizmu, a zwłaszcza relacjami nauk ścisłych i humanistyki w kulturze XXI wieku. Autorka m.in. książek: „O pomieszaniu gatunków. Science fiction a postmodernizm” (Warszawa 2010); „Imiona Boga: motywy metafizyczne w fantastyce drugiej połowy XX wieku” (Kraków 2011); „Darwinowskie paradygmaty. Mit teorii ewolucji w kulturze współczesnej” (Kraków 2015); „Charles Darwin’s Looking Glass. The Theory of Evolution and the Life of its Author in Contemporary British Fiction and Non-Fiction” (Frankfurt am Main, 2015); „Grave New World. The Decline of the West in the Fiction of J.G. Ballard” (Toronto 2015), „Ways of Pleasure. Angela Carter's Discourse of Delight in her Fiction and Non-Fiction” (Frankfurt am Main, 2016).

Jakub Nowak

Literacko debiutował w 2004 opowiadaniem Struktura dysonansu – legenda, które zwyciężyło w konkursie „Nowej Fantastyki” i British Council. Publikował opowiadania w Nowej Fantastyce i antologiach tematycznych, a także teksty publicystyczne i recenzje – w Czasie Fantastyki i Nowej Fantastyce. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa na Wydziale Politologii UMCS. W zakres jego zainteresowań naukowych wchodzą teorie komunikowania i mediów, zajmuje się kulturami popularnymi oraz nowymi wzorcami aktywności obywatelskiej online, a także zmianami na rynkach medialnych wywołanymi procesami konwergencji mediów.

 Beata Smugaj

Ekspertka społeczno-obyczajowa, z zawodu specjalistka od wizerunku w social media. Miała przyjemność współpracować z najlepszymi markami. Prywatnie – autorka webkomiksu Lisie Sprawy (LisieSprawy.pl), opowiadającego o rzeczywistości w całkowicie puchaty, rudy i dobry (bo lisi) sposób. Lubi kawę, Wiedźmina i nowe wyzwania.

 Babis

Urodzona w 1992 roku, miłośniczka komiksu europejskiego, animacji Disneya i sztuki tatuażu. Krótkie formy komiksowe publikuje w licznych magazynach i antologiach oraz w Internecie. Prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży oraz programy arteterapii dla wykluczonych. Debiutancki album pt. Tequila – na podstawie scenariusza Łukasza Śmigla – wydała w2014 roku przy wsparciu użytkowników serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi. W 2015 roku zadebiutowała na rynku książkowym picture bookiem Maja z Księżyca. Na swoim koncie ma udział w tworzeniu: Dom żałoby 7 (2013), Rag & Bones (2014), Tequila 1: Władca marionetek (2014), Rag & Bones 2 (2015).

Michał Centarowski

Redaktor, tłumacz, autor opowiadań. Laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2016 za napisane wraz z Łukaszem Orbitowskim opowiadanie Wywiad z Borutą. Współpracownik „Nowej Fantastyki”, „Czasu Fantastyki”, e-zinu „Creatio Fantastica”; artykuły publikował także m.in. w „Wiedzy i Życiu”, „Focusie: Historia”, „Magazynie Literackim RED”. Niedawno ukazał się jego zbiór esejów o fantastyce – „Podwójna tożsamość bogów”.

Marek Oramus

Pisarz i publicysta. Od 1972 roku współpracował z gliwickim oddziałem „Tygodnika Studenckiego Politechnik“. Był też zastępcą redaktora naczelnego „itd“. W latach 1983-1986 prowadził dział recenzji w „Przeglądzie Technicznym“, za co otrzymał nagrodę „Fantastyki”. Autor cyklu felietonów Piąte piwo, drukowanych od 1990, pierwotnie na łamach „Fenixa”, później „Nowej Fantastyki”. 55 z nich ukazało się w książce Rozmyślania nad tlenem. Debiutował w 1972 roku na łamach „itd” humoreską Paczka, zaś jego debiutem jako autora science fiction było opowiadanie Eutanazja zamieszczone w 1975 na łamach „Politechnika”. Debiut książkowy to opublikowana w 1983 powieść science fiction Senni zwycięzcy.

Marek Braniecki

Urodzony w 1954 roku w Gliwicach. Inżynier środowiska, od 1976 dziennikarz w czasopismach studenckich. Debiutował na łamach „Fantastyki” (1983 nr 1) opowiadaniem Karlgoro godzina 18 (nagroda tego miesięcznika w kategorii debiutów za rok 1983). Kolejne utwory zamieszczał w „Przeglądzie Technicznym”, „Fantastyce”, „Problemach”. Wydał zbiór opowiadań Głowa Kasandry. Opowiadania Marka Baranieckiego trudno zaklasyfikować do konkretnego nurtu tematycznego lub objąć wspólnym wyznacznikiem gatunkowym. Autor tworzy teksty o szerszej perspektywie narracyjnej wykorzystujące cechy fantasy oraz perfekcyjnie wykonane, zwarte, logiczne, trzymające w napięciu opowiadania SF. Za opowiadanie Głowa Kasandry otrzymał w 1985 roku nagrodę im. Janusza A. Zajdla.

Jerzy Rzymowski

Redaktor, tłumacz, pisarz, dziennikarz. Redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”. Członek Klubu Tfurców i Asocjacji Polskich Pisarzy Fantastycznych. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Badania Gier. W latach 1998–2001 redagował miesięcznik poświęcony grom fabularnym i fantastyce „Magia i Miecz”, a następnie (w latach 2003–2005) internetowy tygodnik GameStar.

Magda Kozłowska

Znana szerzej jako Cathia – fandomowe ostrogi zdobywała na konwentach już 19 lat temu, redaktorka Star Wars Extreme i apologetka Imperium oraz Ciemnej Strony Mocy. Wierna minionka Crowleya, Króla Piekieł, wytrawna znawczyni serialu Supernatural, koneserka talentu Petera Cushinga i sheppardolożka. Na głowie nosi wianek, w głowie ma ogromną wiedzę na temat wszystkiego, co ją pasjonuje, a poznacie ją po szerokim uśmiechu, bo to prawdopodobnie najbardziej pozytywna istota, jaką spotkacie w dowolnym fandomie.

Joanna Kucharska

Anglistka, medioznawca, tłumacz. Związana z Uniwersytetem Jagiellońskim i Pulpozaur.pl. Prowadzi bloga Hoth Couture, na którym promuje ideę codziennego cosplayu. Kolekcjonuje fanowskie dobra i zaraża pasją do Gwiezdnych wojen i geekowskiej mody. Mentally in a galaxy far, far away.

 Grupa Filmowa Darwin

Przewodzi nam jedna maksyma - "Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne - kręcimy to!" Lubimy też rozwiązywać sznurowadła.
Jest nas wielu! Aktorzy, operatorzy, scenarzyści, łowcy nagród, charakteryzatorki, kulturyści i tyrani! Dlatego Grupa! Kochamy też filmy - dlatego Filmowa! Ewolucja - dlatego Darwin!

 Anna Lange

Anna Lange to pseudonim literacki doktor habilitowanej w dziedzinie chemii, zatrudnionej na stanowisku profesora nadzwyczajnego na jednej z warszawskich uczelni wyższych. Karierę naukową łączy z fascynacją światami fantastycznymi, a także klasyczną powieścią kryminalną i literaturą XIX wieku. Inspirują ją w równej mierze Brandon Sanderson, Lois McMaster Bujold, Jane Austen, P.G. Wodehouse, Agatha Christie i Boris Akunin. Jej debiutem powieściowym jest "Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu". Jest również autorką licznych publikacji na temat widm molekularnych.

Kamil Śmiałkowski

O popkulturze pisze od ponad ćwierć wieku (w sumie publikował w ponad 60 tytułach). Jakoś też tak tyle minęło od jego pierwszej wizyty na jakimś konwencie fantastycznym. Ale na wiele nie jeździ, bo woli siedzieć w domu, czytać komiksy i oglądać seriale. Dla Falkonu tym razem zrobił wyjątek.

Julia "Issabel" Syczewa

Issabel Cosplay & other to jedna z najbardziej znanych Cosplayerek z Polski. Ambasadorka ligi Fantasy Expo Challenge. Swoją przygodę z Cosplayem rozpoczęła cztery lata temu. Współpracowała m.in z Riot Games, Ubisoft, Blizzard, EA Games, 2k Games na Intel Extreme Masters, Gamescom oraz Dreamhack. Współpracuje również m.in z G2A.com, GryOnline.pl, LG Polska, MSI, Asus, X-Kom, a także Nvidia.

Marcin A. Dobkowski 

Człowiek zaCZYTAny i niepoCZYTAlny. Z wykształcenia prawnik. Niegdyś redaktor naczelny portali Valhalla i Midgard. Od 15 lat zajmuje się zawodowo zarządzaniem firmami i funduszami. Współwłaściciel wydawnictwa Genius Creations i księgarni MadBooks. Związany z fantastyką od pierwszego numeru „Fantastyki”, czyli od 7 roku życia.

W strefie e-sportu znaleźli się:

Konrad Lisek

Znany też jako "StaryLis" i "Ubersreik", przygody z konwentami zaczynał jako Rpegowiec i maniak planszówek. Obecnie YouTuber i Streamer, koncentrujący się wokół gier na PC. Na jego kanale “Od Gracza dla Graczy” znajdziecie materiały o takich grach jak Overwatch, Hearthstone, Star Wars oraz o wielu innych większych lub mniejszych tytułach. Pozytywne podejście, zaangażowanie oraz przede wszystkim traktowanie gier ze zdrowym dystansem, to trzy solidne podstawy dobrej zabawy, którą zapewniają jego filmy - bo, jak sam zaznacza - "to w końcu tylko gra".

Łukasz “Blinku” Gut
Blinku to zapalony entuzjasta gier multiplayer. Na swoim kanale tłumaczy podstawowe mechanizmy rozgrywki, a także omawia wszelkie nowości dotyczące Overwatcha.

Bartek “Asylum” Naumiuk
Nie każdy zwraca uwagę na małe szczegóły umieszczane w grach przez ich twórców. Pasją Asylum jest wydobywanie na światło dzienne najdrobniejszych szczegółów najpopularniejszych produkcji i ich prezentacja społeczności graczy w taki sposób, aby każdy z nich mógł spojrzeć na swoją ulubioną grę w zupełnie zaskakującym świetle.

Jakub Paluch

Prezes Zarządu ELIGA Sp z o.o. - spółki powołanej w celu wspomagania rozwoju krajowego rynku gier komputerowych oraz polskich drużyn sportów elektronicznych. Zajmuje się Sportami Elektronicznymi od 15 lat. Aktualnie pełni funkcję managera PGS Gaming Sp. z o.o., Team Pentagram, Pentagram G-Shock, PGSPokerStrategy i Universal Soldiers. Współpracował z wieloma utytułowanymi zawodnikami m.in. zwycięzcami World Cyber Games czy Electronic Sports World Cup. Jest sędzią i administratorem rozgrywek Electronic Sports League, Cybersport, Poznań Game Arena, World Cyber Games, Electronic Sports World Cup i wielu innych. Odpowiadał za komunikację handlową, akcje promocyjne i marketingowe oraz kontakt ze społecznością klientów. Negocjował, tworzył marki od podstaw. Jest trenerem i coachem w firmie Akademia Rozwoju Umiejętności. Ponadto uzyskał tytuł zawodowy Adwokata.

Gramy na Maxa

Audycja Gramy na Maxa powstała w 2006 roku na antenie Radia Centrum w Lublinie. Niewiele jest programów radiowych o grach w Polsce. No bo jak opowiadać o czymś, co wypada tylko i wyłącznie pokazywać? Na szczęście GnM ma to, czego nie mają inni - maksymalny luz i świetnych prowadzących, którzy kochają grać! Przekonajcie się sami w każdy wtorek o 21.00 na www.radiofreee.pl oraz przez cały tydzień na www.gramynamaxa.pl.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie