Konwenty

Dni Fantastyki 2017 tuż-tuż!


Autor: Redakcja | Opublikowany 04 lipca 2017 o 10:07 |

W końcu nastał ten czas. Po całym tygodniu przyszedł piątek – pierwszy dzień Dni Fantastyki. Co będzie można ujrzeć w weekend po przekroczeniu wrót do parku okalającego leśnicki Zamek?

Kierując swe kroki w lewo, dotrzeć można do Strefy Partnerskiej; to tam inne konwenty będą zachęcać do uczestnictwa w swoich wydarzeniach. W sąsiednim namiocie goście Dni Fantastyki będą rozdawać autografy oraz czytać fragmenty swych dzieł w ramach Czytelni Live. Gdy zwróci się swój wzrok w kierunku Zamku, w fosie ujrzy się wioskę wczesnych Słowian (grupa Czarny Kur), którzy nauczą chętnych lepienia garnków z gliny czy czytania głagolicy. Z kolei na przeciwległym wzgórzu obóz rozbije pruska armia (Grupa Rekonstrukcji Historycznej Nysa 32), u której zaznać będzie można musztry i nauki obsługi karabinów czarnoprochowych. Kilka kroków dalej, za Zamkiem, każdy głodny i spragniony będzie mógł się nasycić, korzystając z oferty gastronomicznej; naprzeciw zaś w trzech namiotach będzie można zaopatrzyć się w książki, gry, biżuterię i wszelkie inne dobra, które przygotowali wystawcy. Droga powrotna drugą stroną Zamku mija doskonale znany amfiteatr – tam odbędą się koncerty, pokazy, konkurs Cosplay i Gala Dni Fantastyki – oraz miejsca ćwiczeń fizycznych, nauki fechtunku i sztuk walki. Dalej ulokowała się wioska postapokaliptycznego Zakonu Świętego Płomienia, strzelnica ASG i perfomance Waltera Brunda – tworzenie obrazu na żywo.

Za fosą, na zamkowych tarasach, znaleźć będzie można punkty akredytacji, namiot z atrakcjami dla dzieci oraz miejsce, w którym w nocy z piątku na sobotę wyświetlane będą filmy. No i sam Zamek, pełen warsztatów, prelekcji zaproszonych gości i pasjonatów, spotkań z pisarzami, rysownikami i filmowcami. Od podziemi (w których, jak co roku, umiejscowiony jest gamesroom) po ostatnie piętro budynek wypełni się atrakcjami i fantastyczną energią łączącą pokolenia.

#spotkajmysięnaDF już w ten weekend!

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie