Konwenty

Goście na Opolconie


Autor: Redakcja | Opublikowany 28 sierpnia 2017 o 14:08 |

Opolski Klub Fantastyki „Fenix” przedstawia pierwsze grono osób, którzy gościnnie zjawią się na Opolconie 2017. Są to:


– Magdalena Pioruńska: twórca i redaktor naczelna internetowego magazynu kulturalno-literackiego „Szuflada”, która wyznaje w życiu zasadę: „nikt ani nic poza tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy”. Autorka „Opowieści z Zoa” oraz „Twierdzy Kimerydu”.


– Agata Suchocka: pisarka, tłumaczka, malarka oraz piosenkarka. Uczy języka angielskiego w szkole podstawowej, a w wolnych chwilach maluje i koncertuje. Tytuł jej debiutanckiej powieści to Woła mnie ciemność”.


– Stanisław Mąderek: reżyser, scenarzysta oraz z zamiłowania kompozytor. W 1992 roku stworzył swój pierwszy film aktorski (bajka muzyczna „Co wiedzą dzieci o krasnoludkach”). Zyskał rozgłos dzięki filmowi krótkometrażowemu „Stars in black”; obecnie prowadzi warsztaty dotyczące tworzenia filmów.


– Jacek Komuda: pisarz, autor powieści i opowiadań osadzonych w sarmackiej Polsce. Bohaterem jego najbardziej znanego cyklu („Orły na Kremlu”) jest małopolski szlachcic-awanturnik, Jacek Dydyński. Za powieść „Galeony wojny” otrzymał nagrodę imienia Leonida Teligi.


– Andrzej Trybuła: pisarz-amator z Opola. Zwolennik kotów, kawy i dobrej książki. Członek sekcji literackiej „Logrus” Śląskiego Klubu Fantastyki oraz juror w konkursie literackim „Opolski Fenix”. Debiutował w 2014 roku opowiadaniem „Ludzki demon”.

Jak widzicie, wśród zaproszonych gości znajdują się sławni pisarze oraz osoby, które zyskały rozgłos w branży filmowej. Jeśli chcecie poznać ich bliżej, nie może Was zabraknąć w listopadzie w Opolu!”

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie