Category object (24)

Entry object (439)


Autor: Redakcja | Opublikowany 26 stycznia 2018 o 17:01 |

Wspieram.to oraz PolakPotrafi.pl to najbardziej rozpoznawalne polskie serwisy do croudfundingu. Odpowiadają one słynnym na świecie Kickstarterowi czy Indiegogo. Wydawać by się mogło, że zagarnęły cały nasz krajowy rynek zbiórek na projekty gier. Okazuje się jednak, ze wciąż pozostaje sporo przestrzeni, by mógł się tutaj pokazać nowy - nomen omen - gracz. Mowa o zagramw.to utworzonym przez grupę zapaleńców planszówek.

Jesteśmy zapalonymi graczami gier planszowych. Ten portal to wynik sumy naszych wszystkich doświadczeń. Naszym celem jest aby coraz więcej ludzi grało w gry i coraz więcej autorów je wydawało! - tak krótko mówią o sobie czterej twórcy portalu. Widać, że nie straszna im mocno już osiadła na rynku konkurencja. Nastawili się na działalność w konkretnej niszy, chcący wykroić z tortu gier planszowych swój spory kawałek. Czy im się to uda? Czas pokaże, a na pierwszy ogień rzucili projekt ze zbiórką na grę jednego z założycieli.

Valhalla ma być karcianą grą bitewną osadzoną w realiach nordyjskich. Każdy z graczy wcieli się w postać Jarla, który wspólnie ze swoimi wojownikami zetrze się w boju z pozostałymi uczestnikami rozgrywki. Autorem mechaniki jest Łukasz "Wookie" Woźniak, który wydał już ponad 10 gier i dał się odbrze poznać jako recenzent większości dostępnych na rynku planszówek. Doświadczenie twórcy wróży dobrze projektowi. Ale stoją za nim także inne silne strony, jak świetnie wykonana strona graficzna, czy dbałość o jakość materiałów.

Projekt już w tej chwili został ufundowany i ponad 4-krotnie przebił oczekiwaną kwotę zbiórki. Dzięki temu uczestnicy zbiórki otrzymają dołączone do gry aż 3 (na tę chwilę) dodatki, kilka wariantów rozgrywki (w tym możliwość grania parami przeciwko sobie) oraz zabawy do 6 graczy równocześnie. A trzeba zauważyć, że do końca zbiórki zostało jeszcze ponad 20 dni. Niemniej Ci, którzy szybko - bo jeszcze do dzisiaj - wesprą projekt, mogą to zrobić po niższej cenie, 139 zł za komplet. Fnaów twórczości Wookiego przekonywać nie trzeba. Innych pewnie przekona już gigantyczny sukces projektu.

Szczegóły zbiórki znajdziecie na nowym portalu zagramw.to a poniżej możecie objerzeć przykładową rozgrywkę w karciankę Valhalla.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie