Category object (2)

Entry object (442)


Autor: Redakcja | Opublikowany 20 lutego 2018 o 22:02 |

Już za niecały miesiąc, bo 16-18 marca we Wrocławiu po raz drugi odbędzie się spotkanie organizatorów konwentów z całego kraju. To okazja przede wszystkim dla twórców wydarzeń oraz gżdaczy, którzy myśleli o pomocy w tworzeniu konwentów, by zdobyć nową wiedzę i podzielić się doświadczeniami z koleżankami i kolegami po fachu.

KONgres to wydarzenie, które skierowane jest przede wszystkim do tych, którzy chcą zobaczyć jak konwenty powstają od zaplecza i chcieliby postawić swoje pierwsze kroki w tworzeniu fantastycznych imprez. Organizacja imprez coraz bardziej się profesjonalizuje i sięga do szerokich mas, a to oznacza liczne wyzwania i formalności, z którymi musi zmierzyć się jednostka organizacyjna.

Naprzeciw rosnącym wymaganiom, ale też i społeczności twórców konwentów wyszło kilka organizacji: Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu, Związek Stowarzyszeń Fandom Polski oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna. W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja KONgresu, na której zresztą byliśmy i na żywo streamowaliśmy najciekawsze panele dyskusyjne, które znajdziecie na naszym kanale.

Pierwsza edycja zebrała mnóstwo dobrych opinii i wraca teraz ponownie. Odbędzie się ona w dniach 16-18 marca. W programie, który otrzymamy już wkrótce, znajdziemy warsztaty (np. z pisania notek prasowych), panele dyskusyjne z ekspertami oraz wykłady. 

Przy tej okazji będzie można także zakupić publikację KONteksty, która jest zbiorem artykułów traktujących o organizacji imprez fanowskich. 

Zobaczcie jak wyglądał KONgres rok temu na naszym kanale.

Więcej informacji o KONgresie znajdziecie na stronie facebooka oraz dedykowanym wydarzeniu.

Partnerem wydarzenia jest Muzeum Miejskie Wrocławia oraz Klub Fantastyki Druga Era (który swoją drogą w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia i z pewnością mocno wspiera merytorycznie KONgres). 

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie