Category object (8)

Entry object (446)


Autor: Redakcja | Opublikowany 02 kwietnia 2018 o 13:04 |

Gra fabularna, która łączy konwencję science fiction oraz dark fantasy. To najlepsze podsumowanie projektu, który wkrótce ruszy na jednym z polskich serwisów zbiórkowych. Rafał Olszak wraca z nowym pomysłem na grę fabularną i już za kilka tygodni będziecie mogli wesprzeć jego powstanie.

EpicWorld to świat o dwóch twarzach. Z jednej strony jest XXIII wiek i ludzkość żyje na koloniach oddalonych od zniszczonej Ziemii, korzystając z dobrodziejstw nowych technologii. Z drugiej strony kolonie w wyniku wydarzeń historycznych podzielone są na kasty i hermetyczne. Projekt EpicWorld to jedyna nadzieja na wyrwanie się z realnego świata i przeniesienie do ciała zamkniętego pod kopułą na Ziemii. Świata, w którym panuje mroczna magia i bestie. W ten sposób nasi bohaterowie przyjmują rolę dwóch postaci na raz: człowieka żyjącego w skolonizowanej przyszłości pełnej znanych nam z science-fiction rozwiązań technologicznych, a z drugiej strony bohatera wydarzeń w realiach dark fantasy. 

W nowej grze fabularnej widać silną inspirację takimi dziełami jak Westworld czy Avatar. Gracze na swoich kartach postaci równocześnie rozwijają dwójkę bohaterów, których umiejętności przenikają z jednego świata do drugiego, ale cele jak najbardziej mogą stać w opozycji do siebie. Na potrzeby EpicWorld powstała specjalna mechanika, która poiera się głównie o k10, ale w pewnych przypadkach przyjdzie nam rzucić k8 lub k12. Jej rys możecie zresztą już teraz zobaczyć na stronie internetowej autora.

Mechanika w EpicWorld powstała specjalnie z myślą o przedstawionym świecie, toteż korzysta z realiów i stara się maksymalnie je wspierać. Zasady są proste i dynamiczne. Na równi ważne są tu starcia w walce, jak i te na słowa, toteż nawet konflikty społeczne będą dla graczy wyzwaniem.

Już teraz wiemy, co wejdzie w skład planowanego podręcznika do gry EpicWorld. Będzie on podzielony na sześć części:

  • Świat,
  • Bohaterowie,
  • Zasady,
  • Wyposażenie,
  • Przeciwnicy,
  • Rozgrywka.

Na uwagę zasługuje mechanizm magii, który zakłada, że gracze nie tyle dostają gotowy zestaw zaklęć, ile wytyczne odnośnie tego jak mechanicznie przełożyć swoje pomysły na liczby. Każde zaklęcie będzie można łatwo opisać i tak dopasować, by gracz miał pełen wpływ na to, jak funkcjonuje jego magia.

Rafał Olszak - autor projektu - wydał już kilka gier RPG. Wśród nich znajdziemy Afterbomb, którą udało się ufundować także podczas akcji crowdfundingowej. 

Projekt zbiórki na EpicWorld ruszy w przeciągu dwóch tygodni. Jeżeli jesteście zainteresowani projektem, polecamy Wam śledzenie strony na facebooku oraz strony projeku. znajdziecie tam ogólne wprowadzenie do świata i zasad gry. 

My także będziemy śledzili projekt i damy Wam znać o jego postępach, jak i wynikach. 

Aktualizacja - 21.04.2018

Zbiórka ruszyła. Znajdziecie ją na stronie w portalu wspieram.to. Zachęcamy Was do zapoznania się z projektem i wspierania. 

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie